×

Hotelový RESORT STEIN Cheb +superior

 • Please select a date to see the proper prices!
 • No meal
The price has been calculated by the best price of the next 90 days.

Best offer

Best price of the next 90 days:
22.45  / person / night, no meal
Select date
Guaranteed best price
 • Instant confirmation
 • 34 rooms
 • Spoken languages: English, Czech, German

Description of the accommodation:

Rooms, services Hotelový RESORT STEIN Cheb is offering 34 tasfefully furnished, nice rooms for those looking for a place to stay at in Cheb. The hotel welcomes small pets for your stay for an extra fee, allowing you to take your four-legged friend with you. You are also welcome at the hotel for a fine local meal in the restaurant. If neccessary, you may park your car at the parking place of the hotel for an additional fee. You may also enjoy relaxing wellness services on the spot, please check the information sheet for further details. You can find the exact list of services provided by Hotelový RESORT STEIN Cheb (including those for extra fees) and the exact equipment of the rooms on the information sheet below and on the information sheet of the respective rooms.

Catering The displayed room prices are without catering. When booking a room, a different type of catering may also be requested, the hotel is offering the following opportunities: half board, full board, breakfast, no meal .

Payment When paying your room, you may choose from the following payment methods: cash, bank transfer. Hotelový RESORT STEIN Cheb is asking for 100% advance payment.

Arrival, opening hours The earliest time to check in at the hotel is 17:00, the latest time to check out is 10:30. You will be able to speak with the personnel in English, German and Czech languages.

Skalka 10 , Cheb, 35002 (Czech Republic)

I am Mariann, thank you for choosing RevNGo.com! Select date of your stay, then click on the "Reserve" button, it only takes 2 minutes.

If you need some assistance, feel free to contact me: info@revngo.com

Rooms

 • No meal
Quadruple Room with Shower Quadruple Room with Shower
max. 4 people
I'll check the available days and prices
Triple Room with Shower Triple Room with Shower
max. 3 people
I'll check the available days and prices
Twin Room with Shower Twin Room with Shower
max. 2 people
I'll check the available days and prices
Single Room with Shower Single Room with Shower
max. 1 person
I'll check the available days and prices
Bungalow for 4 Persons with Shower and Terrace Bungalow for 4 Persons with Shower and Terrace
max. 4 people
I'll check the available days and prices
7.5
Good
(based on 6 rating)
 • Staff:
  7.7
 • Comfort:
  7.7
 • Services:
  7.3
 • Accessibility:
  7.7
Rating 4.8
"Za cenu snídaně jsme již zažili lepší a příjemnější obsluhu, není možno snídat venku, přestože před jídelnou jsou stolky, prostírání pomačkanými papírovými ubrousky na stole neodpovídá ceně, nepůsobí dobře. Jídlo v restauraci dobré, ale kvalita neodpovídá cenám, v blízkém okolí jsem se za nižší cenu najedli podstatně lépe a s výbornou obsluhou. Celou noc svítí světlo (lucerny) na pavlači (balkon společný všem pokojům na poschodí), bylo by dobré změnit svítidla, která jsou lépe stíněna, pokud zatáhnete neprodyšné závěsy, nejde do pokoje vzduch. Na pavlači kde je 6 pokojů, min.dvoulůžkových, bylo pouze 5 židlí, z toho jedna rozbitá, neočekávejte uzavřený pokoj, pavlač je průchozí a dveře na pavlač nelze otevřít "na větračkuů, ve dvoulůžkovém pokoji, který je komfortně prostorný je pouze 1 židle u psacího stolu, jinak sedíte na posteli, bylo by vhodné doplnit malým stolkem s křesílky a bylo by to perfektní. Venkovní zastřešený bazén je pouze za poplatek 80 Kč, pokud se chcete pouze 1 vykoupat, musíte zaplatit, pokud se zde chcete koupat déle a odpočívat, nemáte u bazénu kam sednout, lehnout, nejsou zde lehátka, rovněž welnes je pouze za poplatek, cena za osobu značně vysoká, když už ji zaplatíte, nemáte jistotu, že zde budete sami. Dvůr, který je uprostřed statku a kde jsou i předzahrádky jídelny a restaurace je v podstatě parkoviště plné aut. hřiště pro děti je velmi malé, neočekávejte, že se zde děti příliš zabaví, pro rodiny s většími dětmi než jsou miminka méně vhodné. Z celkového pohledu celkem dobré, dobrá poloha od Fr.lázní a Chebu, ale víme, že toto místo již nenavštívíme ani nedoporučíme."
Translation
- older couple
1 year ago
Rating 8.4
The guest did not write a review.
- older couple
1 year ago
Rating 9.6
The guest did not write a review.
- family with small child
1 year ago
Check-in
from 17:00 o'clock
Check out
until 10:30
Spoken languages
English, Czech, German
Accepted currency
CZK (Kč)
Accepted card types
 • MasterCard
 • VISA
 • Maestro