×

Ubytování U Cyklostezky Břehov

The price has been calculated by the best price of the next 90 days.
Select date
 • Malé Chrášťany 3 km
 • Guaranteed confirmation in 1 workday
 • Free parking
 • Spoken languages: Czech

Description of the accommodation:

Rooms, services Ubytování U Cyklostezky Břehov is offering tastefully furnished rooms to those seeking accommodation in Břehov. If you are arriving by car, the pension will provide you a parking space without charging you any extra fees. The exact equipment of a room and the exact list of available services of Ubytování U Cyklostezky Břehov can be read on the information sheet below and on the information sheet of the selected room.

Location The pension is situated 3 km away from Malé Chrášťany.

Catering The displayed room prices are without catering. In case you prefer another type of catering, you can also request breakfast to the reservation.

Payment The following methods are available to pay the reservation: cash, bank transfer. Prior to finalizing your reservation Ubytování U Cyklostezky Břehov requests 100% advance payment.

Arrival, opening hours The earliest time to check in at the pension is 14:00, the latest time to check out is 10:00. You will be able to speak with the personnel in Czech language.

Břehov 53, Břehov, 37341 (Czech Republic)

I am Mariann, thank you for choosing RevNGo.com! Select date of your stay, then click on the "Reserve" button, it only takes 2 minutes.

If you need some assistance, feel free to contact me: info@revngo.com

Rooms

Twin Room Twin Room
max. 2 people
I'll check the available days and prices
8.8
Good
(based on 4 rating)
 • Staff:
  10
 • Comfort:
  9
 • Services:
  8.5
 • Accessibility:
  8
Rating 7.6
"Velmi příjemná obsluha. Bylo vidět, že majitelka nedělá vše jen pro zisk, ale je to taková její srdeční záležitost. Parkování bylo ve dvoře za brankou, vůz byl chráněn dostatečně. Internet byl také rychlý. Jako firma zvažujeme o tom, že na stejném místě uvedeme školení našich partnerů. Vzhledem k ceně bylo ubytování navíc velmi uspokojivé."
Translation
- individual traveller
2 years ago
Rating 8.4
"Penzionek je situovan v poklidne vesnicce (kde muzete najit i par domecku ve stylu selskeho baroka) a v dobe meho pobytu (zari) zde panoval vecer absolutni klid. Je zde moznost jak venkovniho tak i zastreseneho posezeni. Personal je velice ochotny a vstricny (dostal jsem na prostudovani i ruzne brozurky s tipy na vylety). Celkove zde panuje domaci pohoda."
Translation
- individual traveller
3 years ago
Rating 10
"Příjemný pension v krásném místě mimo hlavní silnice, kousek do velkého města. Vysoká úroveň ubytování, čistota a pořádek, jen chyběli ručníky. Velice příjemná majitelka, která se umí postarat o zákazníky, po dohodě se snídaní i dalším občerstvení a večerním posezení. Vřele doporučuji."
Translation
- group of friends
3 years ago
Parking, travelling
 • Free private parking

Leisure, recreation
 • Relaxation: Hiking opportunities (nearby)

  Bicycle path nearby, Swimming in nature nearby

Wellness section, relaxation
 • Wellness/spa nearby
General services
 • Garden, Bar, Private bike storage

  Terrace, Playground nearby , Non smoking area , Mushroom picking , Train station nearby , Bus stop nearby

Catering
 • Dining options: Nearest restaurant (3200 m away)

  Snack bar

Check-in
from 14:00 o'clock
Check out
until 10:00
Spoken languages
Czech
Accepted currency
CZK (Kč)